מה כל כך טוב בליווי עסקי לבעלי עסקים?

בנייה של עסק דומה לבנייה של חיים, בשלב מסוים כל בעל עסק יבקש שהעסק שלו יוכל לעבוד "לבד" להכניס כסף, לתקן את עצמו במידה ומתגלות טעויות ולהתפתח בשלבים הנכונים לו. אך בכדי להגיע למצב שכזה, על בעל העסק להכיר מכלול די עצום של מאפיינים שקיימים אצל כל עסק. הכרה של כל אלו יכולה לעלות לבעל העסק בכמה דרכים, כאשר הראשית והמוכרת למרבית בעלי העסק היא ללמוד את הטעויות על בשרם ולצמוח מתוך זה. עם זאת לא מעט בעלי עסקים "מרימים ידיים" לאחר שהעסק מצליח לפרוח, ומתקשים להרים את הראש ולגרום לו להתפתח. לכן מרבית בעלי העסקים יוכלו לקבל כלים מצוינים בליווי עסקי לעסקים. אם אתם מעוניינים בקריירה ולא בפתיחת עסק בעולם בתי המלון או התיירות אז כדאי לפנות למידע באתר https://www.isrotel.co.il/careers/

שלבים ראשוניים בליווי עסקים לבעלי עסקים

כל אימון טוב דורש הכרה מדויקת של המתאמן, בעיקר כאשר מדובר באימון וליווי עסקי של בעלי עסקים אשר דורש ירידה אל פרטי הפרטים הכמוסים של העסקים. על כן השלב הראשוני הוא זיהוי הצרכים של העסק, צעד זה אמור לבצע ניתוח יסודי של תזרים הכספים, של השוק בו הוא פועל, התפעול האורגני שלו ועד אל פוטנציאל הפיתוח.

כל אלו יובילו אל השלב הבא שהוא כמובן הכנה של תוכנית מותאמת לבעל העסק, כך ניתן יהיה להכין מודל עסקי אשר יתאים לבעל העסק החל משיפור תהליכים תפעוליים ועד לפיתוח שירותים ומוצרים חדשים. כמובן שהכנת תוכנית שכזו תתבסס על מידע קיים, לכן שלבי הניתוח וההכרה של צורכי העסק הינה חשובה וקריטית ושיתוף פעולה גם של בעל העסק וגם של בעלי תפקידים אחרים בעסק נחוצים לא פחות מקבלת תוכנית מותאמת.

שלבים מתקדמים יותר

מלבד הכנה של התוכנית וניתוח הצרכים של העסק ובעליו, גם בעל העסק וגם העובדים יידרשו לעמוד בתוכנית סדורה אשר אמורה להחזיר את העסק למסלול חיובי שבסופו יושגו המטרות. כמו כן בדיקה ומעקב של יישום התוכנית יהיו חשובים לא רק מצידו של המאמן, אלא גם מצידו של בעל העסק וידרשו עמידה גם במטלות לטווחים רחוקים יותר וגם עמידה במשימות לטווחים קצרים.

כמו כן לאחר עמידה ומעקב אחר התנהלות העובדים ובעל העסק בתוכנית, יידרשו גם בעל העסק וגם המאמן לבצע מקצה שיפורים אחת לתקופה. שינויים אלו עלולים לנבוע גם משיפור התוכנית, גם משינויים בשוק הקיים ובמרבית המקרים בכדי להשאיר את התוכנית רלוונטית ואפקטיבית לבעל העסק. בין המטרות שבקצה התוכנית עומד מימוש הפוטנציאל של החברה, עמידה ביעדים, התגברות על מכשולים שונים ובעיקר מתן כלים אשר יוכלו לעזור לעסק לעמוד בצורה עצמאית.

מתי כדי לפנות למאמן ומה בהקשר לפתיחת עסק?

בשלבים של פתיחת עסק אימון עסקי יכול להיות אף מתאים יותר, שכן ניתן יהיה לחסוך שכר לימוד לא קטן דרך אימון ממוקד של פתיחת עסק שלא פעם יכלול את הנקודות הבאות: הצבת יעדים, לטווח הרחוק והקצר, צמצום גורמים לא מועילים בעת פעילות העסק, התייחסות נבדלת לכל אספקט, ייעול קבלת החלטות ועוד מגוון מאפיינים. כל אלו ועוד נקודות נוספות יאפשרו פתיחה "חלקה"  עד כמה שניתן, עם מערכת משומנת ובעל עסק שמכיר את העסק מכל נקודה.

אך אם בעל עסק מבקש לרענן או לחדש את העסק, אימון וליווי עסקי אכן יכול להיות פתרון מצוין והוא יכול להגיע במקרים בהם קיים עומס ולחץ גדול במחלקות השונות ובחלוקה של העומס או במקרים בהם גודל ההכנסות נמוך ובכלל רצון להגיע אל שווקים נוספים והנעה טובה יותר של עובדים.